Opustil nás „nestor“ rostlinné fyziologie Jan Krekule

S velkým zármutkem jsem přijal zprávu, že dne 18. 11. 2022 zemřel, ve věku nedožitých 91 let, Jan Krekule. „Jeník“ byl nenapodobitelnou osobností s neuvěřitelným rozsahem svých činností, která (alespoň dle mé zkušenosti) lidi ve svém okolí inspirovala a to někdy velmi nečekaně. Nebudu zde vyjmenovávat, co dobrého Jan Krekule pro naši akademickou obec a vůbec společnost (u)dělal. Myslím, že to velmi pěkně shrnula Ivana Macháčková ve svém příspěvku k jeho 90. narozeninám publikovaném v Živě (zde). Jsem moc rád, že se Janě Albrechtové podařilo na jaře uspořádat setkání ku příležitosti těchto kulatin, kde jsem se (nejen já) měl možnost s Janem Krekulem opět, pro mě bohužel naposledy, setkat. Mohu, myslím s klidem, napsat, že my, kteří jsme se s Janem Krekulem znali, na něho nezapomeneme.
Poslední rozloučení s ním proběhne v pondělí 28. 11. 2022 ve 14:40 v Malé obřadní síni krematoria v Praze – Strašnicích.

Věnujme, prosím, „Jeníkovi“ tichou a nejlépe veselou vzpomínku. Jan Krekule totiž byl, kromě všeho jiného, především velmi veselým člověkem.