O nás

O NÁS

UŽITEČNÉ ODKAZY

Česká společnost experimentální biologie rostlin (ČSEBR) vznikla počátkem 90. let minulého století. Ovšem navazovala na předchozí mnohaleté a úspěšné působení Fyziologické sekce Československé botanické společnosti. Osamostatněním Fyziologické sekce vznikla tato naše profesní organizace, která v roce 2008 v souladu s novými zákony se přeměnila na Českou společnost experimentální biologie rostlin, občanské sdružení, tedy ČSEBR, o. s.

Vzhledem k úžasnému rozvoji zejména molekulárně biologických metod také při experimentálním zkoumání rostlin na nejrůznějších úrovních v posledních 20 letech se pojem „fyziologie“ rostlin jevil už natolik úzký, že dnes bývá nahrazován výstižnějším pojmem „experimentální biologie“ rostlin. Je to celosvětový trend, který se zákonitě uplatňuje i u nás. Vědecké obory zastoupené v ČSEBR se neomezují jen na čistě laboratorní nebo teoretické, ale vítáme i kolegy a kolegyně terénních oborů a aplikovaných oblastí.

K tradičním a úspěšným aktivitám ČSEBR patří zejména:

  • Pravidelné Konference experimentální biologie rostlin, dříve Dny fyziologie rostlin
  • Pravidelné Konference doktorandů experimentální biologie rostlin, dříve Dny mladých, které jsou od r. 2008 konány každoročně
  • Bulletin ČSEBR: podrobnosti na http://www.csebr.cz/bulletin/bulletin.htmla